הגמר הגדול: הטפט הנבחר לשנת 2019

אז אם אתם אוהבים טפטים כמונו ולא סתם טפטים אלא טפטים מעוצבים ברמת על בוודאי תרגישו שותפים לדילמה הגדולה שלנו לגבי בחירת הטפט המוצלח ביותר לשנת 2019: אחרי שראינו עשרות טפטים וניסינו לברר לעצמנו אילו מהם הם הכי מוצלחים נותרנו לבסוף עם שני טפטים מאוד מעניינים – הראשון הוא טפט יפני בסגנון אוריינטלי והשני הוא טפט מודרני בסגנון תל אביבי הייטקיסטי והיינו רוצים לחלוק אתכם את הטיעונים בעד כל אחד מהטפטים.

ביפן ובכלל באומנות מהמזרח אוהבים מאוד ציפורים, ציפורים הן סמל ליופי, למזל ולאהבה. מדובר ביופי טבעי וטהור, במיוחד של ציפורי שיר שמהוות סמל למחוללי הרמוניה. אחד הטפטים האוהבים עלינו הוא טפט בצבע כחול עם ציור של שיח פרחוני שעליו נחות ציפורי שיר צבעוניות. הצבעים הם עדינים ולא זועקים ומקנים הרגשה של משי במרקם עשיר במיוחד. כדי למקסם את איכות הטפט נוהגים לייצר אותו באופן מסורתי אך ורק באנגליה.

הטפט השני הולך לסגנון יותר מינימליסטי על גבול השחור ולבן ומתאים לכל חדר באווירה מודרנית עם נטייה קלה להיי טק ולא במובן הלבן הקר והמשעמם אלא במובן העיצובי גיאומטרי. בשונה מהטפט הקודם שאותו ראיתי אישית אך ורק כטפט את השני ראיתי מייושם בחדר שינה עם מיטה לבנה עם בסיס בצבע עץ טבעי ולצידה שני כיסאות בצבע עץ ושולחנות קטנים למנורות הלילה הריבועיות. על הטפט היו תלויות שתי תמונות עם ציורים גיאומטריים והשטיח היה בצבעי שחור ולבן בדוגמא של פסים למעט מעוין מרכזי באמצעו.

הטפט עצמו בנוי מטורים טורים כאשר כל טור מורכב ממשולשים חסרי בסיס הפונים כלפי מטה ונכנסים אחד בתוך השני כך שכל טור נראה כסדרה של חצים היורדת כלפי מטה מה שמקנה לטפט תחושה של תנועה וכיוון. כל טור גם חתוך במרכזו על ידי קו אנכי בדומה לגבולות הטור והפסים עצמם הן בשחור מוחלש. הטפט עצמו מאוד עדין ולא דומיננטי מצד אחד אך מלא בעושר ציורי ו מספק תחושה ותוספת אמיתי לחדר ולכן הוא המועמד השני שלנו.