המושך בחוטים?

הקסם המלווה אותנו כחוט השני לאורכו של הסרט הידוע "הלוחש לסוסים" הוא שהמרפא לתחלואים שלנו כבני האדם נמצא במערכות הקשרים בינינו. רוברט רטפורד חושף לנו זאת  דרך הגישה והיחס שלו לסוסים. כמו בסרט שהוקרן בסוף המאה הקודמת, כך גם היום וביתר סאת חוסר קשר טוב המלווה ביחס לא נכון למצבים שבינינו דורש מאיתנו תהליך טיפולי ממושך. המצב שמתראה בנו היום נראה כמחלה סופנית של המאה ה- 21. 

הידעתם שחכמת הקבלה זו שיטה לתקשורת נכונה בין בני אדם. אם זה כך אז מדוע האנושות לא יודעת כלום עליה? או על בני ברוך? מכיוון שחכמת הקבלה היא חוכמת החיים של הטבע הכללי, "האמא של כל החוכמות". היא מתגלה לאדם בהתאם לצורך שלו לגלות את סיבת קיומו. כשהוא מפסיק למצוא עניין והנאה במציאות הקיימת לפניו, זה גורם לו להתחיל לחפש ולדעת בשביל מה בעצם הוא חי.

המשיכה אליה אינה תלויה כלל בחכמת האדם כי היא קיימת עבור כולם. התגלותה של החכמה תלויה בהשתוקקות האדם לקבל תשובות סביב השאלות של "מה הטעם בחיי"? מידת הצורך בתשובות עליהן, היא שמביאה את האנשים אליה.במה עוסק הידע הקבלי?

כפי שכבר אמרנו למעלה, חכמת הקבלה עוסקת בשיטה  המאפשרת יצירת תקשורת נכונה בין בני אדם. איך בעזרתה להצליח ולתקשר טוב בתוך שלל הדעות המנוגדות בינינו. אם נממש בינינו תקשורת המבוססת דווקא על צירופים בין דעותינו המנוגדות, הצירופים הללו הם שיספקו לנו תשובות לשאלותינו סביב השאלה של " מה הטעם בחיי", והם יצרו על גבי "מסך הרגשות הפנימי שלנו" תמונה של מציאות מאושרת.

מוזמנים ללמוד יותר על בני ברוך