ציוד טקטי ואקדחים בסדרת דד ווד

רבים מאיתנו אוהבים את הסדרה דד ווד של HBO  שבאופן די נדיר הגיעה גם לנטפליקס באופן נדיר. אז אמנם דד ווד היא לא משחקי הכס אבל אין כבר משחקי הכס ואפשר להתנחם בחזרתו של דד ווד – הסרט. הסרט אפשר למעריצים לחזור אל מחנה הכרייה שאיכלס בזמנו פושעים, זונות, לקוחות, מהגרים וסתם אופרטוניסטים.

כדי ליצור תפאורה אמינה ההפקה דאגה לא רק לנשקים המתאימים לאותה תקופה אלא גם לנשקים שדאגו להכשיר את השחקנים על השימוש בכלים הללו. השחקנים התאמנו עם הנשקים בהכשרות המתאימות ובשימוש עם הציוד הנכון: חגורות טקטיות, חולצה טקטית של המערב הישן, מגפיים ועוד. כך יצא ששליפת האקדחים הנכונים מתוך הנרתיק שלהם נראתה מקצועית ונעשתה במיומנות. האתגר המרכזי כמו בסדרות רבות אחרות הוא השימוש באקדחים לא אמיתיים, אקדחים שרק יוצרים את הרעש אך לא יורים קליעים וכתוצאה מכך הרתע של האקדחים אינו אמיתי אלא עומד על כחצי מהרתע האמיתי מה שעלול ליצור נראות לא אמינה.

במערב הפרוע אלימות ואקדחים וקרבות אקדחים היו חלק בלתי נפרד מהאווירה ולכן יוצרי הסרט הבינו שעליהם לקחת בחשבון את הנושא ברצינות.  לכן קרבות האקדחים שופצו באמצעות פוסט פרודקשין כדי להשלים את הרתע החסר ואלמנטים נוספים שנמצאים בקרב יריות אמיתי ונעדרו בצילומי הסרט או הסדרה עצמם. הנשק המוביל של הסדרה ג'ואי דילון שהיה אחראי על חימושם של הגיבורים ושל הנבלים בסרט התראיין למגזין נשק מפורסם וטען שהם לא עשו שימוש מרכזי בציוד הטקטי או באקדחים בסרט למרות שהוא צולם כעשור לאחר הסדרה. מרבית האקדחים בסדרה ובסרט הם אקדחים מסורתיים ולא בולטים במיוחד. מה שהשתנה הוא החגורות והנרתיקים שהראו בצורה ברורה יותר את ההתקדמות של הדמויות. לדוגמא בול לוק השתמש באותו אקדח שבו עשה שימוש בסדרה – רמינגטון מודל 1875 אבל בסרט הוא קיבל נרתיק הרבה יותר מרשים. אך ג'יין קלימיטי לדוגמא קיבלה את אותו נרתיק בדיוק כפי שהיה לה בסדרה.

כמה מהנשקים היותר אקזוטיים שהופיעו היו ארטילריה צבאית עם טעינה בפעולה אחת וידיות אחיזה משנהב, סמית אנד ווטסון שופילד מודל 3 מצופה ניקל עם ידיות שנהב ועוד. מה לא תמצאו בסדרה? אף אדם עם ג'ינס עם רוכסן או חולצת פולו או אפילו ווסטים מהתקופה המאוחרת יותר בארה"ב.